Grand Theft Auto 5 - "Currupt game data" Hatasının ÇözümüBu hatanın sebebi bozuk dosyalardır. Çözüm ise bozuk olan dosyaları tekrar indirmekten geçiyor.
Ancak hangi dosyaların bozuk olduğunu tespit edebilmemiz RGSC'de imkansızdı. Bu nedenle hepsini baştan yüklemek gerekiyordu.

Yasal değil fakat başak seçeneğim kalmadığı için sizlere kendi bulduğum yöntemi anlatacağım.

Adım adım anlatıyorum.
  1. GTA 5 Dosyalarını indirdiğimiz klasörü açalım ve içinde ne varsa hepsini indirilenler klasörüne kopyalayalım. Taşımayın kopyalayın.
  2. GTA 5'e ait cra*k içermeyen temiz bir torrent dosyası bulalım. Bu torrent dosyaların kontrolünü ve sadece bozuk kısımların tespitini sağlayacak.
  3. Torrent dosyasını torrent programıyla bir kez açalım. İndiriliyor yazısını görünce programı kapatalım. Ardından kopyaladığımız GTA 5 orijinal dosyalarının tamamını "İndirilenler" klasörünün içine atalım. Bozuk dosyalar da o klasöre gitti.
  4. Torrent programını tekrar açalım.
  5. Torrent programı otomatik olarak dosyaların hash'lerini kontrol edecek. Hangi dosyanın neresi bozuksa görecek. Sağlam dosyalar ellenmeyecek.
  6. Otomatik olarak bozuk kısımların indirilmesi ve bozuk dosyaların düzelmesi başlayacak.
Evet, benim bulduğum yöntem bu şekilde. Birkaç dosyamın boyutu 2GB'tan büyük olduğu halde 600MB indirildiğini görünce çok şaşırdım. Oyunun açılmamasının sebebi tabi ki bu. İndirmelerim bitince sizlere sonucumu söyleyeceğim. Bu konuyu açmada acele etmemdeki sebep ise ülkemizdeki internet hızları. Herkes denesin ve bir an önce oyunu açabilsin diye işimi bitirmeden söyleme gereği duydum. bence sorun çözülecek çünkü.

Tekrardan belirtmek istiyorum ki kesinlikle korsan destekçisi değilim.

Çektiğim çilenin kanıtı :D

Google Plus'ta Paylaş

Hakkında: Ali Can Saglam

Selam, bu site benim kendimin :) Hakkımda detaylı bilgiyi "hakkımda" sayfamda bulabilirsiniz.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kaydedildi. Denetlendikten sonra yayınlanacaktır.