Grup Vitamin Sevgim ve İsmail 2

İçimden Gelenler, Neler Yaptıysam

Grup Vitamin Sevgim ve İsmail 2

Geçen yıl bugünlerde Grup Vitamin’in yeni albümünün CD olarak piyasaya çıkması için sabırsızlanıyordum ve sürekli yeni İsmail’i dinliyordum. O günlerdeki heyecan ve mutluluk anlatılmaz yaşanırdı ve bugünlerde resmen yeniden yaşıyorum.

CD’yi bir kere bile okuyucuya takmadım. Çizilmesini istemiyorum. Ne kadar becerebilirsem saklayacağım. Çünkü bu grubu tanıdığım günden beri keşke devam etseler deyip duruyordum. Yıllar sonra tekrar albüm çıkacağını öğrendiğimdeki mutluluğumu bana hep hatırlatacak olan yegane şey bu CD olacak.

Bu ekibin şarkılarını ve kliplerini anlamak onları sevmenin ve desteklemenin temel şartıdır. Bu şart da düşünebilme ve eleştirebilme kabiliyetini şart kılıyor. Ülkemizde 90’lı yıllardan bu yana ne pop şarkıları ne de siyaset adına hiçbir gelişme olmadığını “Vitamin” eski şarkılarına ve kliplerine bakarak yenileriyle kıyasladığımızda anlayabiliyoruz mesela. Öte yandan Taksim’de verdikleri bir konserde eski şarkıları söyleyerek bu şarkılar güncelliğini koruyor demişlerdi. Çünkü her şey ortada.

Bu gibi gruplar ve/veya kişiler ne yazık ki hak ettikleri desteği bulamıyorlar. Çünkü destek verecek kitlenin acizliği ortaya seriyorlar. Haliyle onlar da bunu beğenmiyor. Maddi olarak çöküntü yaşadıklarını görmek istemiyorum elbette lakin ben bu “desteksizlik”ten oldukça mutluyum. Çünkü düşünen ve bir şeyleri görebilen insanlar olarak ayrıcalıklı olduğumuzu düşünüyorum.

Saçmalık diğer klipleri ve şarkıları “tap ten” yapıyor ama aynı şeyi Vitamin ortaya serince “saçmalık” oluyorsa bir sorun vardır. Kimse düşünmez bunları…

Her neyse sonuç olarak:

Sen kocaman bir çılgınsın İsmail!

Yazıyı paylaşarak daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir