Genel

OMSI 2 – Türkiye Eskişehir Haritası – Türk Yapımı

Çok büyük emekler, uğraşlar, zorluklar, hatalar sonucu artık
OMSİ 2 için Türkiye Eskişehir Haritası Hazır !

Hairta Yapımcısı : oldcitylee – Ercan Çöl 
Durak Sesi Yapımcısı : alicansaglam – Alican Sağlam
_________________________________________________________________
Harita konusunda bir idol haline gelmiş oldcitylee (Ercan Abimizin) Eskişehir iline ait haritasının güncellenmiş yeni hatlar eklenmiş ve OMSI 2 için hazırlanmış yeni sürümü . 
Omsi 1 için olan sürümü sitede bulabilirsiniz. (Tavsiye edilmez)

Eklenenler:

*S32 ve 32 U hatları eklendi.
*Aİ otobüs olarak oyunun kendi MB O305 için Eskişehir Belediye skinleri 
*AI otomobil olarak yeni model araçlar
*Otobüs ve tüm AI araçlar Eskişehir plakalı
*Durak seslendirmeleri alicansaglam tarafından hazırlandı 
*Türkçe Yolcu sesleri eklendi 
Seslendirenler :oldcitylee,Premier , Bizzat kendim 
*OMSI 2 nin çocuk ve yaşlı yolcuları eklendi.
*MAN Lions City 1.2 için Eskişehir Belediye skini eklendi. ArifDesign kardeşime teşekkürler
BKZ :Man Lions City

IBIS KODLARI ve RESİMLER

Kurulum :


Aşağıdaki klasör linkinde bulunan dosyaları indirip 7 zip ile açtıktan sonra sırasıyla 
Egaziscnryobj içindeki klasörü OMSI 2 dizinine atın.
EgaziMapsplnvhcl içindeki klasörleri OMSI 2 dizinine atın.
EgaziHotfix  içindeki klasörü OMSI 2 dizinine atın.
announcements  klasörünü OMSI 2/Vehicles dizinine atın.
değiştirme ve birleştirme sorularına evet deyiniz!

Bunlardan sonra!


Oyunun ana dizininde Scenerobjects/ADDON_gCW yi silin
ardından Egazimpasplnvehcls’ın içindeki oyunun ana dizinine atın.
Egazianimalkosak içindeki klasörü OMSI 2 dizinine atın.


NOT!


Alttaki dosyaları yüklemenize gerek yoktur.


EgaziMB530Repaint&AIbus.7z
EgaziMB0530GRepaint&AIBus.7z
egaziIKRS280Repaint&AIbus.7z

 Linkler

_______________________________________
Yandex
  ( Sağ taraftan arşiv olarak indir derseniz tarayıcı üzerinden tüm klasörleri tek dosyada indirir. Yandex diskime kaydet derseniz torrent hızında indirir. Diske kaydetmek  için bir yandex hesabı gerekir) 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mediafire

Burada açılan sayfada solda bulunan her bir dosyaya sağ tıklayarak download dediğiniz takdirde indirmek başlar.
Not !

OMSI 2 – Türkiye Eskişehir Haritası – Türk Yapımı” üzerine 60 yorum

  1. Egazimapsplnvhcl dosyasını indirip kurduğun takdirde sorunsuzsa çalışacaktır durak seslendirmesi. Bu dosyanın içinde bulunan vehicles klasöründe Announcements diye bir klasör vardır ve o klasörün içinde egazi dosyasında seslendirme mevcuttur. Eğer durak seslendirmesini destekleyen bir otobüs kullanıyorsan ve aracın içinde egazi.hof dosyasını attıysan seslendirme aktif olacaktır.

  1. Teşekkürler işe yaradı uzun süredir bununla uğraşıyordum 🙂 Bu arada yama bomba gibi olmuş elinize sağlık devamını bekliyoruz 😀 Tek problem hat saatleri çok uzun aynı saatle gitmek için çok yavaş olman gerek bir dahakine bunu da ele alırsanız çok iyi olur 😀

  1. Merhaba, haritadaki hatları sorunsuz kullanabilmen için hof dosyasını kullanacağın tüm araçlara atman gerekir. Bu hof dosyasını omsi/vehicles klasöru içerisinde man nl ng klasöru içinde yani man körüklü otobüsün klasörünün içinde bulabilirsin. Atacağın dosyanın adı Egazi.hof tur. Bu bilgiyi oynadığın tüm harita ve araçlarda kullanabilirsin.

   Öte yandan omsi 2de olan bir sorundan dolayı ibis aletinden hattı yazınca bazen yeterli olmuyor ve yolcu binmiyor. Benim tavsiyem önce ibisten hat çek ardından alt tuşuna basarak oyun menüsünü aç ve bir de oradan hat çek. Çünkü durak seslendirmesini duymak için ibise ihtiyacın var. Iyi oyunlar !

  2. Söylediğimi uygulamadan bana sorun devam ettiğini söylersen olmaz. Önce ibisten sonra oyun menüsünden hat tabelasını yazdırırsan sorun düzelecektir demiştim. Sağ alttaki menüden hat çek.

  3. Dediğini yaptım ve sorunum giderildi. Teşekkür ederim fakat Şuan farklı bir sorunum var. Oyunun bir durağında grafik boşluğuna düşüyorum recep gaz mi neydi bunu nasıl çözebilirm?

  1. Hattı seçtikten sonra böyle olmaması gerek. Ya otobüs modunda hata var ya da harita dosyalarını yanlış attın. Seçtiğin otobüsün sorunlu olmadığından emin ol. Haritayı tekrar kur. Birkaç dosya çakışsa dahi hata alırsın böyle.

 1. Duraklarda yolcu yoksa kurulum da hata yapmışsındır. Düzgün kurulum şarttır. Eğer durakta yolcu var ve sadece ibis aletini kullanarak yolcu almaya çalışıyorsan bir de mabuel olarak hat girmeyi dene.

 2. Güzergahı yanlış giriyor olabilirsin. 01 yap çıkan yazılara göre bir de manuel yazdır. Ama manuel yazdirmak için bir kaç defa yap. Yani bir kere yap ardindan bir daha manuel yap ardindan bir daha yap gerekirse. Olmadı diğer yönü aynı şekilde dene.

  1. Eğer yolcu var ise ibis aleti falshe route diye hata vermiyorsa sorun yoktur dostum. Sen yanlış hattı seçiyorsundur. Yaptığın işlemi bir video çekerek bana gösterebilirsen nerede hata yaptığını anlayabilirim.

  1. Her durakta durak sesi için Q tuşuna basman gerekiyor. Bunun için de ibis aletinden hat çekmen gerekiyor. Durak isimlerini söylettiğin sürece rastgele bazı duraklarda arkaya ilerleyin sesi de çalacaktır.

 3. Ali can sağlam ve tayfası zahmet olmazsa aynı bunun gibi Bursa haritası da istiyoruz.. Kolay gelsin iyi çalışmalar….

  1. Harita yapmak çok zor bir iş. Şuan İstanbul Metrobüs projesini yapan kişiler var. Destek vereceğim. O çıkarsa zaten OMSI 2 de seviye atlamış oluruz 🙂

   Bursa işi biraz zor gibi gözüküyor maalesef…

  1. Harita dosyalarını eksik yüklemiş olabilirsin. Ve oyuna açılırken her şeyin yüklenmesini bekle. İlk beyaz gözükür ardından kaplamalar yüklenir ve olması gerektiği gibi gözükür.

 4. selamunaleyküm haritayı indirdim kurdum gayet güzel elinize sağlık yalnız şöyle bir sorunla karsıkarısyayım trafikteki bazı otobüslerin tekerlekleri gçzükmüyor veya anadolu üni hattında hat aldıgım zaman oyun boslugu görünüyor ve ordan baslayamıyorum bu ve buna benzer oyun boslugu hataları var nasıl düzeltilebilir birde setra aracına egazi.hof dosyasını atmama ragmen setra aracında egazi haritasi(deposu)görünmüyor bu nedenle aracı alamıyorum sorunlarım bunlar yardımcı olursan sevinirim…saygılar

  1. Hat seçilmeme durumu eksik objelerden kaynaklı bir sorundur. Harita kurulumunda bir eksiklik olduğunda oluşur.

   Bazı otobüslerin tekerleklerinin gözükmemesi takma pek önemli bir sorun değil.

   Araçta depo seçme kısmı çıkmıyorsa otobüsün klasörüne atmamışsın demektir. Vehicles klasörü içinde Setra klasörünün direk içine atacaksın. Bu sayede sorunların çözüme kavuşur.

 5. alican kardeş merhaba.bu eskişehir mapı yükledim aynen dediklerini yaptım.oyuna açılıyor araç sesleri çevere sesleri haricinde bierşey yok,nebir bina ne yol nedurak hiçbirşey.hat alımına kadar seçebiliyorum ama bu dediklerim yok görünmüyor.ne yapabilirim ilgilenir de cvp verirseniz sevinirim.

  1. öncelikle yuregıne saglık.eskı sehır mapını yukledın oyun cok ıyı ıbıs denılen aletlede anons yapıyorum.ama yolcular bınerken konusmuyor ses dosyasıda dogru yerde.objelerıde dogru.yardımcı olursan sevınırım

  2. Yolcular konuşmak zorunda değiller. Bazen konuşurlar bazen konuşmazlar. Eğer bilet satışını ayarlardan açarsan konuşma ihtimalleri artacaktır.

 6. Admin ben bu haritada man otobüsleriyle yolcu alamıyorum ibis kodlarını falan giriyom ama yolcu otobüse binmiyor her durakta aynı

 7. 1 announcements klasörü nereye ?
  2 egazianimalksak nereye ?
  3 egazi htfix nereye ?
  4 egazilkrs280repaint 3 adet var değişik değişik bunlar nereye ?
  egaziscnryobj nereye lütfen detatylı anlatın klay gelsin

  1. Biraz karıştırsan her şeyin kolay olduğunu göreceksin. Sorduklarının hepsini bulundukları yere atacaksın.

   1- announcements klasörü vehicles klasörünün içindedir. O nedenle onu vehicles içine atacaksın.

   2-Egazianimalkosak klsörünün içinde "Sceneryobjects" klasörü var. Oyunun ana klasöründe Sceneryobjects klasörü olduğu için, içindeki Sceneryobjects klasörünü oyunun ana dizinine atacaksın.

   3-EgaziHotfix klasörünün içinde yine oyunun ana dizininde olan Sceneryobjects klasörü var. O nedenle içindeki klasörü oyunun ana dizinine atacaksın.

   4- repaint yazanları yüklemene gerek yok.

   5- EgaziScnryobj klasörünün içinde yine oyunun ana dizininde olan Sceneryobjects klasörü var. O nedenle içindeki klasörü oyunun ana dizinine atacaksın.

   Önemli!

   Kurulum işlemi yaparken önce bu konuda yazan kurulum talimatını uygula. Ardından indirdiğin dosyaların içinde bulunan "Yuklemeden Once beni Oku !!!!!!!!!.TXT" dosyasındakileri uygula. Yoksa hata alırsın. Eğer bu ikisine göre kurulum yapmadıysan kuruluma baştan başla bir şey silmene gerek yok.

 8. benim hiç bir problemim olmadı ancak hattı aldıktan sonra aracın dış kısmında yazan sayılar çıkıyor ancak nereye gidileceği seçilemediği için yolcu alamıyorum ne yapmam gerekiyor ?

 9. Yolcu Sesleri Çıkmıyor belen vede istanbul 4 levent haritasınıda indirdim onlardada ses çıkmıyor yolculardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir